„POZNAJ POLSKĘ” - EDYCJA JESIENNA 2022

21 października 2022 r. 34 uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach mogło uczestniczyć w wycieczce szkolnej do Lublina, dofinansowanej z programu Ministra Edukacji i Nauki - „Poznaj Polskę”.
Uczniowie odwidzieli m. im.:
- Historyczny zespół architektoniczno - urbanistyczny
- Muzeum Wsi Lubelskiej

Kwota dofinansowania ze środków MEiN:     5.000 zł
Kwota wkładu własnego:             3.200 zł
Wartość całkowita wycieczki:            8.200 zł

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja jesienna 2022 - gmina Terespol otrzymała dofinansowanie w wysokości 35.000 zł na realizację wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy. Aby uzyskać dofinansowanie ze środków Ministra, gmina musiała zapewnić wkład własny w wysokości, co najmniej 20 % całkowitego kosztu danej wycieczki. Środki te pochodzą z wpłat rodziców.
„Poznaj Polskę” jest wsparciem nauczycieli oraz wzbogaceniem i uatrakcyjnieniem procesu dydaktycznego. Dzięki środkom z programu młodzi ludzie mogą poznawać istotne miejsca oraz wydarzenia związane z historią Polski, ważne dla naszej pamięci oraz zbiorowej tożsamości.