13.06.2022r. uczniowie klas VI-VIII wyjechali do Warszawy na wycieczkę dofinansowaną przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” . W wycieczce brało udział 28 uczniów.

O godz. 5.00 wyruszyliśmy spod szkoły w Neplach. Zwiedzanie zaczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik. Wśród wielu atrakcji zobaczyliśmy m.in. Strefę Światła, która pozwoliła przenieść się w przestrzeń iluzji optycznych, jak również warsztaty majsterkowicza, który są jednym z najbardziej oryginalnych projektów Centrum Nauki Kopernik.

Następnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie nazywane "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie", to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Tworzą ją klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Można tu odpocząć, obserwując przyrodę, oraz pogłębić znajomość oświeceniowych idei, odwiedzając takie perły europejskiej architektury.

Po spacerze w parku był czas wolny w Praskiej Galerii Handlowej. Popołudniu zjedliśmy obiad aby móc następnie pograć w kręgle w Centrum Hula Kula. Ostatnią atrakcją były warsztaty z ciekłym azotem. Uczniowie mogli zrobić lody własnej roboty, a następnie je zmrozić azotem.

Wycieczka była udana, uczniowie zadowoleni, zrobiliśmy dużo pamiątkowych zdjęć miejsc, które odwiedziliśmy