29 maja 2019r uczniowie klas młodszych pod opieką swoich pań, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Swoją  wędrówkę rozpoczęli od przejażdżki najstarszymi w Polsce ruchomymi schodami i zwiedzaniem Starego Miasta. Uczniowie mogli podziwiać stare kamienice, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Po drodze do Domu Spotkań z Historią mijali Pałac Prezydencki oraz Pomnik Adama Mickiewicza. W domu Spotkań z historią uczestniczyli w warsztatach „Jak odbudowano Warszawę”, w trakcie których dowiedzieli się o zniszczeniach jakich doznała Warszawa podczas II wojny światowej. Mogli również wykazać się swoimi umiejętnościami plastyczno-technicznymi wykonując piękne budowle. Po drodze do Centrum Nauki Kopernik uczniowie podziwiali piękne ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. W Planetarium obejrzeli seans filmowy „Halo Ziemia”, który zabrał  ich w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń oraz poznały różne konstelacje gwiazd. Wyczerpani nadmiarem emocji udali się na obiad do restauracji, po którym pełni sił wyruszyli na Stadion Narodowy. Po zwiedzaniu obiektu rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej :chłopcy- drużyna mieszana. Ze Stadionu udali się na Lotnisko Chopina, gdzie mogli między innymi poznać procedury związane z odprawą podróżnych w klasie ekonomicznej i biznesowej, jak również obserwować startowanie i lądowanie samolotów.

Po zakupie pamiątek, zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyli w drogę powrotną do Nepli. Po powrocie wszyscy uczestnicy wycieczki uznali, że była bardzo udana.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>