/images/photoalbum/album_411/sam_3844_t2.jpgW czwartek 1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach obchodzono Gminny Dzień Dziecka. Święto rozpoczęło się częścią artystyczną, a w niej przedstawienie „Rzepka” według wiersza Juliana Tuwima. Ku zdziwieniu wszystkich, aktorami okazały się nie dzieci, ale nauczyciele i rodzice, a każdy z nich w wyjątkowym, dostosowanym do roli przebraniu. Zanim udało się wyrwać dorodną rzepkę, było dużo dobrej zabawy i mnóstwo śmiechu. Na koniec były popisy wokalne dzieci przygotowane w różnych językach. W kolejnej części uroczystości odbyło się wręczanie nagród laureatom konkursów. Za konkurs pod hasłem „25 lat Gminy Terespol” nagrody za trzy najlepsze miejsca wręczył Pan Wójt Gminy Terespol Krzysztof  Iwaniuk. Laureatom w konkursach ekologicznych nagrody wręczała Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest, a w konkursie matematycznym – Pani Dyrektor Mariola Borodziuk. Potem rozpoczęła się prawdziwa impreza, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a wśród nich wesołe miasteczko, gdzie dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i zamku, basenu z piłeczkami, toru przeszkód, wymagającego dobrej kondycji, a także ujeżdżani byka rodeo. Każde dziecko miało zapewniony mały poczęstunek złożony z hot – doga i butelki napoju. Dla uatrakcyjnienia festynu prowadzone były różne konkursy i konkurencje zapewniające świetną zabawę za sprawą prowadzącego DJ Fantomasza. Świętowanie przy sprzyjającej tego dnia pogodzie trwało do popołudnia. Atrakcje, nagrody i posiłki ufundowała Gmina Terespol, Gminne Centrum Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

<<< FILM >>>